Story Marrko Core

Jmenuji se Martin Kofroň a vymyslel jsem rehabilitační a fitness systém MARRKO CORE. Vše odstartoval sled událostí v roce 2012, kdy jsem, jakožto příslušník 43. výsadkového praporu, odletěl plnit operační úkoly na misi do Afghánistánu, kde jsem si přivodil úraz páteře. Po příletu domů se stav stále zhoršoval, páteř měla bolestivou a omezenou hybnost, po čase se přidalo i brnění nohou. Poprvé se mi ulevilo až po 14 dnech každodenních hodinových rehabilitací v rehabilitačním centru, ale bolest přesto úplně neustoupila.  

Doma jsem si přestavěl posilovnu na takové malé výzkumné centrum, kde jsem se různě vyvěšoval a cvičil v úlevových polohách. Jednoho dne jsem sundával šplhové lano, na kterém byly pevné uzly, abych se déle udržel ve visu. Uzly byly natolik utažené, že nešly rozvázat. Vzal jsem nůž, lano přeřízl a hodil do kouta.

„Něco tak jednoduchého přece
nemůže být tak účinné.“

Jak lano leželo na zemi, došlo mi, že by se s ním dalo cvičit. Zkusil jsem to a nemohl uvěřit tomu, že mi cvičení přináší úlevu od bolesti. Zátěž byla velmi intenzivní. „Něco tak jednoduchého přece nemůže být tak účinné.“ Opak je pravdou i jednoduché věci mohou být geniální. 

Bonusem každodenního cvičení bylo viditelné formování postavy. Při cvičení totiž zabírá kompletně celý CORE!

Brzy jsem sestrojil první prototyp. Den ode dne byly svaly na trupu silnější a silnější.
Mohl jsem se, po dlouhé době, bez bolesti vyspat nebo dotknout prstů u nohou.

Chtěl jsem pomoci i ostatním, a tak jsem spustil projekt MARRKO CORE.

Nejprve jsem kontaktoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. Vedení školy projekt zaujal a 11 studentů Ateliéru průmyslového designu začalo pracovat na návrhu designu MARRKO CORE .

Konturu po kontuře, tady přidat, tady ubrat …. od skic, přes filozofii až po funkční model – a já byl uprostřed dění. Když nakonec držíte hotový produkt v ruce, myslíte si, že vám patří celý svět.

Vysoká škola uměleckoprůmyslová je uznávaná doma i ve světě a jejím studentům patří dík za to, že MARRKO CORE je nyní nejen náčiní pro sport a rehabilitaci světové úrovně, ale i špičkové designové dílo.

+

Brzy mě čekala další výborná zpráva, tentokrát z Univerzity Karlovy v Praze . Fakulta tělesné výchovy a sportu podrobila MARRKO CORE testům, ze kterých jasně vyplývá, co jsem intuitivně věděl od samého začátku.

Dosavadní testy ukazují prokazatelný vliv na posílení svalstva trupu (core).

„Mým cílem je rozšířit jeho používání v oblasti prevence proti bolestem zad.“

Staňte se součástí projektu MARRKO CORE a pokuste se společně se mnou, třeba jen slovem, šířit tento projekt a pomoci i ostatním lidem. Ať už bojují s bolestí, chtějí být lepší ve sportu, nejsou spokojeni se svou postavou nebo prostě mají sport jako životní styl.

Děkuji, Martin Kofroň

MARRKO CORE.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies